تزریق چربی

(کلینیک تخصصی طب سنتی و زیبایی دکتر پونه دورودی)

با افزایش سن، کاهش میزان کلاژن و الاستین در پوست و کاهش حجم چربی در صورت اتفاق می افتد، که موجب چین و چروک و خطوط صورت وافتادگی پوست صورت و فرورفتگی هایی در صورت خصوصا در ناحیه گونه ها، زیر چشم، شقیقه و خط خنده می شود.

با تکنیک تزریق چربی که به عنوان پیوند چربی یا انتقال چربی شناخته می شود، می توان از چربی طبیعی خود فرد استفاده کرده و به عنوان یک پرکننده پوستی موثرکه هیچ خطر آلرژی و واکنش نامطلوب ندارد به صورت فرد انتقال داد و حجم از دست رفته صورت را مجددا به صورت برگرداند.

استفاده از چربی می تواند جایگزینی برای ژل های پرکننده باشد.

نکته : اگر به دنبال یک راه حل موثر و غیرجراحی برای رفع نشانه های پیری صورت و جوانسازی آن می گردید اما نگران واکنش های حساسیتی احتمالی به ژل های تزریقی هستید تزریق چربی بهترین انتخاب برای شما است.

تزریق چربی بعد از یک الی 2 جلسه می تواند نتایج طولانی مدت حتی دایمی به همراه داشته باشد. تزریق چربی یک روش غیرجراحی است و با بی حسی موضعی و سرپایی انجام می شود. این فرایند معمولا 2 الی 3 ساعت طول می کشد.

بعد از تزریق چربی بلافاصله می توان به زندگی معمولی برگشت. خونریزی، تورم و قرمزی در هر دو ناحیه برداشت و تزریق چربی انتظار می رود وجود داشته باشد اما در عرض 1 الی 2 هفته کامل بهبود می یابد.

مراحل تزریق چربی :

1_ چربی از مناطق خاصی از بدن (شکم، باسن، ران ) با تکنیک های خاصی بعد از بی حسی موضعی توسط کانولاهای مخصوص از بدن خارج می شوند.

2_ طی فرایندی سلول های چربی خالص سازی می شوند.

3_ سپس چربی آماده شده توسط یک کانولای مخصوص به ناحیه مورد نیاز صورت تزریق می شود.

به خاطر داشته باشید که به احتمال زیاد بعد از مدتی  درصدی از چربی تزریق شده جذب بدن می شود و میزان ماندگاری این عمل جوانسازی در افراد مختلف متفاوت است. معمولا بعد از 6 ماه تزریق مجدد در صورت نیاز انجام می شود.

چرا باید تزریق چربی صورت انجام دهید؟ (مزایای تزریق چربی ) :

1_ تزریق چربی از بافت بدن خودتون انجام می شود بنابراین حساسیت ایحاد نمی کند.

2_ چربی می تواند به تمام مناطق صورت تزریق شود.

3_تزریق چربی کاملا طبیعی است.

4_ تزریق چربی روش مقرون به صرفه تری است ، چون برای پر کردن صورت و جوانسازی فقط یک الی 2 بار هزینه می کنید و چربی انتقال یافته طولانی مدت حتی دایمی در صورت شما می ماند.

5_ تزریق چربی بافت صورت را بسیار بهبود می بخشد و جوان تر و روشن تر می کند.

6_ با تزریق چربی می توان بخش هایی از صورت که فرو رفته یا خالی شده اند را پر کرد.

7_ از بین بردن چین و چروک ها با تزریق چربی امکان پذیر است.

8_ از تزریق چربی برای مادلینگ و زاویه سازی صورت و متقارن کردن صورت در صورت عدم تقارن استفاده می شود.

موارد ممنوع تزریق چربی :

1_ سرکوب شدن سیستم ایمنی

2_ شیمی درمانی

3_ مصرف اکوتان در 3 ماه گذشته

4_ مشکلات قلبی شدید

اگر سوالی در مورد تزریق چربی دارید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.