میکرودرم روشی برای پاکسازی و جوانسازی پوست است. این روش درمانی غیرشیمیایی و غیر تهاجمی است و بدون نیاز به عمل باز صورت می‌گیرد.

در میکرودرم ازیک اسپری میکروکریستال جهت از بین بردن لایه ی خارجی سلول های خشک و مرده استفاده می کنند تا به جوان تر و شاداب ترشدن پوست کمک کنند میکرودرم  به تولید لایه های جدید پوستی زیرین با میزان بالاتری از کلاژن و الاستین کمک می کند و ظاهر پوستتان را بهبود می بخشد.

میکرودرم که روشی برای  جوانسازی و زیبایی پوست شما می باشد بسیار آرام‌ تر و سطح ی‌تر از روش درمانی درم ابریژن عمل می‌ کند. میکرودرم ابریژن یا همان لایه برداری پوست روش درمانی عمیق‌ تری است که جهت رفع خطوط عمقی صورت، آسیب‌ های جدی ناشی از نور خورشید و جای زخم ها استفاده می‌شود، 

آیا میکرودرم درد دارد؟

 برای بسیاری ممکن است این سوال به وجود بیاید که آیا میکرودرم درد دارد؟

خیر. هیچ مرحله‌ ای از میکرودرم درد ندارد. یکی از فواید انجام این روش این است که دوره نقاهت ندارد و شما پس از انجام آن می‌ توانید به کارهای روزمره‌ خود برسید. ممکن است شما به خاطر مکش دستگاه میکرودرم، در طول درمان کمی احساس ناراحتی کنید یا تا چند ساعت پس از انجام آن احساس کنید پوستتان مقداری جمع شده باشد. اگر هم پوست بسیار حساسی دارید، ممکن است به خاطر مکش دستگاه کمی پوستتان دچار کبودی شود. اما به طور کلی این روش جوانسازی پوست هیچ گونه دردی ندارد.

فواید میکرودرم صورت چیست؟
  • بهبود لکه‌های ایجاد شده بخاطر سن و نقطه های سیاه پوست، روشن شدن پوست، و بهبود پوست‌های تیره شده (زیر بغل و کشاله ران)
    لایه برداری و پاکسازی پوست صورت که باعث ایجاد ظاهر شاداب تر برای آن می‌شود
  • کاهش چین و چروک‌های زیر پوست صورت مثل چین‌های ظریف دور چشم
  • کاهش سوراخ‌های ریز یا همان منافذ باز و بهتر کردن و کوچک‌تر کردن آن‌ها
  • اثر عمقی‌تر این روش، افزایش غلظت کلاژن پوست است. این ماده اصلی ترین ماده ی موثر در شادابی و جوانی پوست صورت است.
چه کسانی نمی توانند از میکرودرم پوست استفاده کنند ؟

استفاده از میکرودرم برای برخی از افراد با برخی مشکلات پوستی، به هیچ عنوان مناسب نیست. اگر روی صورت خود طبخال یا زیگیل دارید ابتدا باید آن را بردارید. همچنین افرادی که از بیماری پوستی پسوریازیس رنج می‌ برند یا افرادی که در ۲ ماه اخیر جراحی صورت انجام داده‌اند یا در حین انجان رادیوتراپی گردن هستند، نمی‌توانند از این روش پاکسازی پوست استفاده کنند.