صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مزوتراپی / مزوتراپی مو روشی موثر برای درمان ریزش مو

مزوتراپی مو روشی موثر برای درمان ریزش مو

داشتن موهایی زیبا، پرپشت و سالم در افراد از جمله عوامل مؤثر در اعتماد به نفس به حساب می آید که متأسفانه امروزه بسیاری از افراد درگیر ریزش و کم پشتی موهای خود هستند. در حقیقت مشکلات بسیاری وجود دارند که می توانند به موی افراد آسیب برسانند؛ آلودگی هوا، استرس، وراثت، اختلالات هورمونی، بیماری های مرتبط با تیروئید، اختلالات تغذیه ای، عفونت ها، مصرف برخی داروها و غیره می توانند سبب کم پشتی و ریزش موها و حتی طاسی شوند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی علاوه بر درمان های پزشکی مؤثر بر رفع بیماری های زمینه ای و عوامل ریزش مو، شیوه های نوین تقویت موها نیز ابداع شده اند که با کمک آنها میتوان، روند تقویت موها را تسریع کرد. مزوتراپی یکی از این روش ها است که تأثیر مثبتی بر رفع مشکلات مرتبط با مو دارد.

مزوتراپی مو راهی درمانی است که با تزریق در بخش میانی پوست سر انجام می شود. در مزوتراپی مو همه ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و غیره با سوزن های بسیار نازک به سر تزریق می‌شوند. در داروهای مزوتراپی مو که باعث افزایش گردش خون نیز می‌شوند، ویتامین های تغذیه کننده ریشه مو و آنتی اکسیدان ها، مستقیماً با سوزن های 2 یا 4 میلی متری به ریشه مو تزریق خواهند شد. از آنجایی که مواد مزوتراپی در دوزهای کوچک به ریشه مو تزریق می‌شوند، هیچ خطری بیمار را تهدید نمی‌کند و نتیجه به سرعت قابل مشاهده است. هدف اصلی از مزوتراپی مو، رساندن مواد مغذی به سلول های پوستی و فولیکول های مو است تا آنها مجدداً احیا شوند، تقویت شوند و موهای آسیب دیده رشد خود را آغاز کنند.

آنچه در این مطلب میخوانید

مواد موجود در محلول تزریقی مزوتراپی

روش مزوتراپی قرار است از طریق تأمین نیاز غذایی فولیکول، به ثبات و تقویت آن کمک کند در نتیجه از ریزش جلوگیری خواهد شد. محلول مزوتراپی مو از مواد زیر تشکیل شده است:
1. انواع مختلفی از ویتامین‌ها به خصوص ویتامین‌های گروه B
2. مواد معدنی شامل فسفر، روی، منیزیم و …
3. برخی از دارو‌های مغذی همانند سیلیکون. سیلیکون یک ماده طبیعی در مو است که متأسفانه با افزایش سن، قدرت تولید ماده کاهش یافته و در نتیجه ریزش مو مو رخ می‌دهد. لذا در محلول مزوتراپی باید سیلیکون وجود داشته باشد.
4. کلسی‌تونین که کمک می‌کند خونرسانی به سمت فولیکول مو افزایش یافته و ریشه مو بهتر تقویت شود.
5. لازم است در این محلول، دارو‌های اتساع‌دهنده رگ‌ها وجود داشته باشد تا خونرسانی به فولیکول‌ها افزایش یابد.
6. همچنین متخصصان در محلول مزوتراپی مو، داروی بی‌حسی تزریق می‌کنند تا در حین اجرای کار درد نداشته باشید.

مزوتراپی مو در اصفهان

کاربرد مزوتراپی مو

مزوتراپی برلایه‌های مختلف پوستی مانند اپی‌درم، لایه میانی و بافت پیوندی و همچنین سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم عصبی حسی ناحیه‌ی تزریق اثر می‌گذارد. برای بسیاری از انواع آلوپسی، مزوتراپی مو درمانی مؤثر و اثبات شده است. اثرات مزوتراپی را می‌توان در فهرست زیر خلاصه کرد:

-قبل از کاشت: برای بهبود خونرسانی به پوست سر
-بلافاصله بعد از کاشت: برای درمان ادم یا ورم
-مدتی بعد از کاشت: برای التیام بهتر زخم‌ها و همچنین تقویت گرافت‌ها

همچنین بخوانید : جامع ترین اطلاعات درباره مزوتراپی

مزایای انجام مزوتراپی مو

آماده شدن برای درمان با مزوتراپی مو

نحوه تزریق مزوتراپی مو

تزریقات مزوتراپی با استفاده از سوزنی مشابه با سوزن انسولین و به صورت دستی یا با استفاده از دستگاهی به نام «مزوگان» صورت می‌گیرد. این که تزریقات به شکلی دستی انجام شوند یا با استفاده از مزوگان، به انتخاب پزشک بستگی دارد و هردو تکنیک‌های خوبی هستند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

میزان اثرگذاری مزوتراپی مو

پاسخ به این سؤال بستگی به عوامل مختلفی دارد برای مثال ژنتیک افراد یا علت ریزش در طول دوره درمان شما تأثیرگذار است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و از فرد به فرد متفاوت است. برخی از افراد ممکن است از همان جلسه مزوتراپی را به وضوح حس کنند؛ اما نکته‌ای که لازم است به آن توجه کنید این است که در میان طول دوره درمان خود نباید درمان را رها کنید؛ چرا که ممکن است پس از گذشت دوره‌ای دوباره ریزش موی شما بازگشته و نتیجه مطلوبی از درمان خود دریافت نکنید. مزوتراپی بعد از چند جلسه جواب می‌دهد باید گفت که در 90 درصد از مراجعین بعد از چهار جلسه‌ی مزوتراپی مو، ریزش مو متوقف می‌شود و بعد از 6 ماه شاهد رشد موی مجدد موهای خود خواهید بود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هرچه سن کمتری داشته باشید احتمالاً مزوتراپی تأثیر بیشتری روی شما خواهد داشت و سن در تأثیر مزوتراپی تأثیرگذار است. یکی دیگر از فواید مزوتراپی مو بازگرداندن حالت درخشندگی و شادابی به موهای شما است. مزوتراپی با تغذیه سلول‌های مو باعث احیای سلول‌های مرده شده و باعث ایجاد حس شادابی و تازگی در موهای شما خواهد شد. اخیراً نتایج یک تحقیق بالینی نشان داده است که مزوتراپی 156 درصد رشد موها را افزایش داده است در حالی که روش‌های دیگری مثل استفاده از ماینوکسیدیل تنها 52 درصد باعث رشد موها می‌شود. این در حالی است که بسیاری اذعان دارند ماینوکسیدیل یک روش موقتی است در صورتی که اگر دوره درمان مزوتراپی مو را کامل کنید دیگر با مشکل ریزش مو مواجه نخواهید بود.

کاندید مناسب مزوتراپی مو

به جز آلوپسی آندروژنی، انواع دیگری از ریزش مو هم وجود دارد که از مزوتراپی مو می‌توان برای درمان آنها استفاده کرد. اگر به هر یک از انواع آلوپسی‌های زیر مبتلا هستید، مزوتراپی روش درمانی مناسبی است.

موارد منع انجام مزوتراپی مو

اگر فولیکول های مو حیات خود را از دست داده باشند؛ اما هنوز زنده باشند، مزوتراپی می تواند با این مشکل مقابله کند؛ اما اگر مشکل ساقه مو به دلایل مهم تری نظیر ریزش ارثی مو و عدم تعادل هورمونی باشد، شما نباید بعد از تزریق منتظر معجزه باشید. تمام روش های زیبایی دارای موارد منع مصرفی می باشند. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید انجام شود:

تعداد جلسات مزوتراپی مو

تعداد جلسات مزوتراپی بستگی به شرایط شما و پاسخ دهی پوست شما دارد. جلسات مزوتراپی معمولاً بین 8 تا 15 جلسه متغیر است. فواصل بین جلسات نیز متغیر است. بیشتر اوقات 4 جلسه اول با فواصل 7 روزه و جلسات بعدی با فواصل هفته ای و ماهانه انجام می شود.

ماندگاری مزوتراپی مو

گاهی بیماران پس از 6 ماه و گاها پس از 1 سال به درمان ترمیمی یا نگهدارنده نیاز دارند. با این حال، ماندگاری نتایج به مراقبت‌های پس از درمان نیز بستگی دارد.

هزینه مزوتراپی مو در اصفهان

هزینه این درمان می تواند به تعداد جلسات تزریق و ترکیبات استفاده شده بستگی داشته باشد. همچنین این هزینه می تواند بسته به برند داروی مصرفی، قیمت مصوب کلینیک و دستمزد متخصص جهت تزریق متفاوت باشد.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

از آنجایی که این روش درمانی بر روی لایه درم یا درمیس پوست (زیر لایه اپیدرم) که لایه سطحی پوست است انجام می شود، در نتیجه مزوتراپی مو تقریباً هیچگونه عوارض جدی نداشته و همه آنها موقتی هستند و این روش هیچگونه خطری برای سلامتی ندارد. برخی از عوارض خفیف پس از مزوتراپی مو که ممکن است در ناحیه تزریق شده بروز کنند عبارتند از خارش، التهاب یا سردرد خفیف. جهت جلوگیری از این عوارض، پزشکان معمولاً مصرف کرم‌ های ضد التهابی پس از هر جلسه درمان را توصیه می کنند. علاوه بر این، بیماران نیز باید پس از دریافت هر جلسه درمان، از رفتن به مکان‌ های پر رطوبتی مانند سونا یا استخر خوددداری کنند. همچنین پزشکان توصیه می کنند که از قرارگیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید و اشعه فرا بنفش خورشید نیز پرهیز کنید.

برای خواندن مقالات درمان ریزش مو در طب سنتی و مزوتراپی پوست صورت کلیک کنید.


آدرس : اصفهان، سه راه سیمین، جنب پمپ بنزین، مجتمع پاسارگاد، طبقه 1، واحد 7
تلفن : 37755446

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :بانو [ 1402-06-14 ]
برای درمان ریزش مو چند جلسه نیازه که کامل درمان بشم چون موهام خلی میریزه آزمایش هم دادم همه چیز نرمال بود

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر پونه دورودی